Preskočiť na obsah

Nový Food Hall v Eurovea prinesie viac gastronomických zážitkov

Po tom ako Eurovea koncom roka oznámila podpis zmluvy s medzinárodnou obchodnou sieťou Primark a 70 percentnú obsadenosť extenzie, odhaľuje ďalšie podrobnosti. V spolupráci s medzinárodným retailovým expertom Sonae Sierra, predstavuje nový koncept gastro pasáže v štýle Food Hall.

Rozšírenie prináša nové možnosti                                                                                                                                        

Eurovea sa za 10 rokov svojej prevádzky stala dobre etablovaným a stabilným centrom s vysokou návštevnosťou a pevnou pozíciou na trhu. Svoju obľubu si získala hlavne výnimočnou lokalitou a ponukou unikátneho mixu oddychu, zábavy, kultúry, nákupov a služieb priamo v centre Bratislavy. „Uvedomujeme si stále meniace sa potreby našich  zákazníkov aj vývoj najnovších trendov. Pre rozšírenie nášho centra pripravujeme ešte viac zaujímavých konceptov a možností na kvalitné nákupy a trávenie voľného času,“ vysvetľuje Oľga Hammer, PR a marketingová manažérka Eurovea. Jedným z nich je práve návrh inovatívneho gastro konceptu v štýle Food Hall od architektonického štúdia Sonae Sierra, ktoré pripravuje koncept celého rozšírenia a stojí aj za nedávnym redizajnom centra.

Gastronomický trend navrhnutý na mieru                                                                                                           

Súčasný foodcourt s rozlohou 1 600 m2 sa zväčší po otvorení skoro dvojnásobne. Na rozlohe 3 700 m2  vznikne 1 156 miest na sedenie a gastro ponuka sa rozšíri na 35 prevádzok. Súčasťou nového konceptu je tiež Food Hall, veľký otvorený priestor navrhnutý na mieru, ktorý prinesie návštevníkom štýlové a hlavne rôznorodé gastro zážitky. „Chceme aby to nebolo iba o jedle, ale aby sa tam zákazníci cítili komfortne a osvojili si tento priestor ako miesto, kde môžu aj relaxovať a oddychovať,” opisuje pripravovaný koncept Oľga Hammer. Gastro je momentálne podľa slov Jorga Morgadinho, architekta a generálneho riaditeľa spoločnosti Sonae Sierra Development Services, jedno z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich odvetví. Celosvetovým gastronomickým tredom sa stáva práve koncept Food Hall, ktorý  posúva zážitok z jedla, práce a posedenia s priateľmi na úplne novú úroveň. „ Do Eurovea prinášame miesto, kde môžu návštevníci skúmať chute a nálady svetových kuchýň, alebo si vychutnávať lokálne špeciality v netradičnom prevedení, či dokonca namiešať svoj vlastný drink v špecializovanom bare. Po celej hale sú navrhnuté rôzne multifunkčné zóny, ako napríklad detský kútik, zábavná zóna, pódium pre rôzne prezentácie či vystúpenia, oddychová a spoločenská zóna s výhľadom na Dunaj, ktorý sa stal inšpiráciou pri vytváraní celého návrhu,“ opisuje Food Hall  J. Morgadinho. Tento koncept ponúka alternatívu medzi gastro prevádzkami na promenáde a gastro prevádzkami vo foodcourte, vznikol ako odpoveď na dopyt zákazníkov. Priestor nového, inovatívneho konceptu bude viditeľný aj z nižších poschodí, čo bolo hlavným zámerom v celom procese navrhovania. Dizajn je inšpirovaný elementmi vody, kameňom a zeleňou, ktoré odkazujú na brehy Dunaja. Cieľom bolo vytvoriť v priestore rozmanitosť, zábavu a dynamiku, kde si nájde svoje každý. Rôznorodosť odráža tiež navrhovaný materiál ako je drevo, betónové dlaždice alebo kamenná podlaha. Záleží od vás, čo si vyberiete, ako a s kým budete chcieť stráviť svoj voľný čas, s istotou sa dá však povedať, že v Eurovea vás čaká veľa zaujímavých zážitkov.

 

Ďalšie články