Preskočiť na obsah

Dočasné dopravné obmedzenia

PIATOK, 8. september 2023

piatok, 08. 09. 2023 sa v čase od 17:30 do 19:00 hod. uskutočnia na cestnej komunikácii na Pribinovej ulici pred budovou Eurovea – detské preteky – na štarte sa očakáva približne 600 detí. Vjazd do garáží v smere „Centrum“ bude bez obmedzení, obmedzenia sa dotknú iba úseku za vjazdom do garáží - popri Hoteli Sheraton - po budovu dopravného podniku. Výjazd „Centrum“, rovnako tak celý daný jazdný smer pri budove dopravného podniku bude bez obmedzení.

SOBOTA, 9. september 2023

Všetkým účastníkom Telekom Night Run a divákom, ktorí plánujú prísť autom odporúčame, aby tak urobili do 18:30 hod !!!, po tomto čase už bude doprava v okolí Eurovea – najmä na Pribinovej ulici pri budovách Eurovea – štartový/cieľový priestor, postupne obmedzovaná a regulovaná príslušníkmi mestskej a dopravnej polície.

Peší prístup do zóny Eurovea bude počas celého dňa bez akýchkoľvek obmedzení s výnimkou úsekov, kedy bude po Pribinovej ulici tesne po štarte (od 20:00 hod do 20:10 hod) prebiehať hlavný pelotón bežcov a v čase od 20:25 hod do 21:30 hod, kedy budú bežci dobiehať do cieľa, ktorý sa nachádza pred budovou SND v Eurovea. V tomto čase odporúčame využiť prechodovú bránu postavenú pri Hoteli Sheraton a SND. Prosíme vás o dodržiavanie a rešpektovanie pokynov organizátorov a polície, aby nedošlo k stretu bežcov a divákov. Využiť môžete aj prechody pre chodcov, rešpektujte však pokyny organizátorov, ktorí budú pohyb na prechodoch usmerňovať a uvoľňovať a to najmä v čase, kedy už bude hustota počtu bežcov na Pribinovej ulici nižšia.

Výjazd z podzemných garáží v smere „Centrum“ bude počas celého dňa bez obmedzení.

V čase od 19:30 hod. využite na vjazd do podzemných garáží „Vjazd Ružinov“ nachádzajúci sa za budovou SND. „Vjazd Centrum“ bude od 19:30 hod. až do skončenia podujatia uzatvorený.

Na parkovanie využite aj plochy v okolí Eurovea, napr. v osobnom prístave, na Gondovej ulici, alebo na Tyršovom nábreží pri Divadle Aréna. Na príchod do Eurovea odporúčame využiť MHD, počet parkovacích miest v samotnej garáži nákupného centra je obmedzený. Ak budete prichádzať individuálne autom, odporúčame vám, aby ste naplnili maximálnu kapacitu vozidla.

Počas konania behu a tesne pred ním, bude verejná doprava po trase behu a v jeho okolí jazdiť v upravenom režime. Presný rozpis náhradných liniek MHD a úpravy jazdného grafikonu MHD nájdete na stránke Dopravného podniku Bratislava www.dpb.sk, ako aj na stránke podujatia. Informáciu o presmerovaní zastávok MHD v okolí Eurovea nájdete na zastávkach MHD.

Vzhľadom na zvýšený pohyb chodcov/divákov v čase od 18:00 do 22:00 hod. vás dôrazne žiadame jazdiť v okolí Eurovea so zvýšenou opatrnosťou a rešpektovať pokyny organizátorov a polície.

Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie a porozumenie.