Preskočiť na obsah

THE SPIRIT OF PEARLS

V dňoch 20. – 25. júna sa koná v butiku HALADA Eurovea najvyhľadávanejšia akcia s dlhoročnou tradíciou – Perlové týždne. V najširšom výbere perlových šperkov na slovenskom trhu budú perlové šnúry rôznych dĺžok, veľkostí, farieb podľa toho či ide o perly morské alebo sladkovodné. Dopĺňa ich široká škála perlových náušníc, náramkov a prsteňov v klasickom aj modernom prevedení, na denné i slávnostné nosenie.

 

MING

 

Žiarivé krásky- Ming perly sú na trhu s perlovými šperkami výnimočné.  Sú vysoko žiadané pre svoju mimoriadnu krásu vďaka nevídanému lesku a atraktívnej ružovej farbe i vďaka vzácnosti, ktorá pramení zo spôsobu ich pestovania.

Perly Ming, sladkovodné perly z teplých čínskych morí s obdivuhodnou farou v rôznych ružových odtieňoch a fascinujúcim leskom sú snom mnohých žien. Docieliť pravidelný guľatý tvar a veľkosť sprevádzali veľa rokov neúspechy. Iba málo pestovateľov Ming perál ich dokáže produkovať v dokonalej guľatej podobe a vo všetkých ďalších hodnotených parametroch perál ako je tvar, lesk, farba a nepravidelnosti.

Každá perla vzniká iba v ideálnych podmienkach a trvá tri roky, až je pripravená k zberu. V ďaka tejto dobe sa pýši až 4 mm silnou perlovou vrstvou. Tieto perly v prekrásnych pastelových odtieňoch nesú názov pocházajúci od veľkej cisárskej dynastie Ming. Ich krása inšpiruje poprednú perlovú značku Gellner ku vzniku úchvatných šperkov. V kolekcii Castaway kombinuje okrem ružových perál i ružové zlato a ruženín.

 

Highlightom tohtoročných Perlových týždňov HALADA je výnimočný Ming náhrdelník. Úplne jedinečný kus je zložený z 27 fantastických trblietavých ružovo - fialových Ming perál veľkých 15-17 mm, čo je samo o sebe unikátom. Bežne Ming perly dosiahnú veľkosť do 15 mm. Teda každá z nich je na tomto fascinujúcom náhrdelníku výnimočná. Je to také doslova životné dielo Jörga Gellnera, tretieho z generácie tejto rodiny, ktorá zasvätila svoj život perlám. I vďaka tomu, že jedna perla Ming vzniká tri roky je jasné, že poskladať takýto výnimočný šperk trvá roky. Vďaka výnimočnej farbe každej perly do seba neuverite+ne zapadajú a tvoria oslnivú ozdobu, pričom ale každá z nich vyniká. U týchto perál je perleťová vrstva silná až nevídaných 12 mm.

 

MARUTEA

 

Najvzácnejšie perly spájajú prémiové zlatnícke umenie s prémiovou kvalitou perál.

Marutea perly sú veľmi limitované vďaka malému zberu, ktorý prebieha iba v krátkom zimnom období a dá sa ich získať iba na jedinom mieste na svete - na súkromnom ostrove Marutea. K nim má prístup jedine značka Gellner. Iba tam sú také podmienky, aby sa zrodili výnimočné perly dúhových odleskov, ktoré nemajú vo svete perlových šperkov konkurenciu. Jednoduchý, no prepracovaný a pôsobivý dizajn Gellner dáva vyniknúť výnimočným perlovým kráskam.  

Gellner nechal vzniknúť v kolekcií Wave - ikonický dizajn, ktorý napodobňuje jemné pohyby vĺn v kľudnej lagúne a poskytuje symbolickú ochranu perle, kráske, ktorá sa zrodila z prírody. Spojenie dokonalého umenia klenotníkov a kúzla, ktoré dokáže iba príroda, tvorí náhrdelníky, náušnice a prstene v ružovom alebo bielom zlate doplnené o biele diamanty.

Značku Gellner v Českej a Slovenskej republike zastupuje exkluzívne rodinné klenotníctvo HALADA. Šperky Gellner sa predávajú vo všetkých šiestich butikoch.

Ďalšie články

Letné pánske inšpirácie

Počas leta sa budú páni cítiť jednoznačne príjemne v ľanovom obleku, bavlnených úpletových tričkách, viskózových košeliach či bavlnených nohaviciach. To...

POP UP NEHERA

Našim najnovším prírastkom v novej nákupnej pasáži je pop-up s archívnym výpredajom nezávislej slovenskej značky NEHERA.

CALVIN KLEIN JEANS

Túto svetoznámu značku oblečenia netreba nijako špeciálne predstavovať, preto vás radšej pozveme do ich nového butiku, ktorý nájdete na prízemí.