Chutne a štýlovo.
Rozmaznávajte svoje chuťové poháriky v
Empori Caffe, kde vznikol aj náš najnovší Fashion blog. Či už tam kávičkujete s priateľkami, alebo máte romantický obed s vašou polovičkou, vyzerať ako šik fashionistka môžete predsa v každej situácii. Tak teda, Bon Appétit!
BCBGMAXAZRIA
Kostým bude vládnuť tohtoročnej fashion jeseni aj zime. Od klasických kompletov ako sú napríklald sako + nohavice po extravagantnejšie varianty s kraťasmi. Nejde ani tak o kombináciu vrchnej a spodnej časti, ale o ich strih. Šik bude krátke sačko končiace v páse s dvojradovým zapínaním a klasickou légou, ktoré doplnia šortky alebo bermudy. S ubúdajúcimi teplotami pridajte vysoké čižmy a teplé pančuchy.

Secret Shoes
Klobúk je v našej zemepisnej šírke považovaný v móde za dosť extravagantný kúsok. Slovenské ženy si jeho nosenie ešte veľmi neosvojili. Dobre padnúci klobúk môže skvele vyjadriť váš štýl ale hlavne zachrániť ráno keď sa zobudíte s vlasmi v zmysle „bad hair day“. Ak ste jedna z mála, ktorá rada vytŕča z davu, skúste siahnuť nielen po klasickej béžovej, bordovej alebo čiernej. Ale yskúšajte aj zelenú a skombinujte ju s púdrovou ružovou. Presne takáto farebná kombinácia bude potechou aj pre oči okoloidúcich počas sychravých jesenných dní.

Desigual
Blúza s viazačkou okolo krku je trend, ktorý sa vracia pravidelne. Raz v podobe veľkej objemnej mašle, inokedy len ako tenučká stužka uviazaná pod krkom. Či už je viazanie pod klopami goliera alebo len vychádza zo stojačika, stále je to klasika, ktorá môže pôsobiť prísne. Ak ale nechcete vyzerať ako prísna pani učiteľka, a napriek tomu nosiť práve tento druh blúzky, zvoľte efektné materiálové prevedenie a zaujímavý vzor. V kockovanom budete casual, v kvietkovanom nežná a jemná a v zvieracích motívoch ženská a neprehliadnuteľná.
Gant
Perfektné kombo je plisovaná sukňa a pletený pulóver. Pri tejto kombinácii stačí vymeniť obuv a zmení sa celý ráz outfitu. S vysokými čižmami budete elegantné a šik. S teniskami zase nezávislé fashionistky. A ak sa odvážite skombinovať aj dva rôzne vzory, korunovácia medzi kráľovny štýlu vás určite neminie.

TEXT&STYLING: Simona Domonkošová
FOTO: Jana Liska
MODEL: Paula Mruškovičová / M Management
LOCATION: EMPORI Caffe